Scholarship 2022-2023

Scholarship

a) Sports Scholarships
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 6 Yip Hazel Sheung Yee
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 6 Chan Hay Yee Jessy
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 6 Mok Yui Tung Tessa
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 6 Ho Ka Ki
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 5 Tin Hiu Ching
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 5 Kwok Wing Tung Gladys
  Outstanding Athlete and Sports Scholarship Pr. 4 Koo Beatrice
  Outstanding Badminton Player and Sports Scholarship Pr. 6 Cheung Tsz Ching
  Outstanding Badminton Player and Sports Scholarship Pr. 5 Tse Ching
  Outstanding Badminton Player and Sports Scholarship Pr. 4 Su Yi Sheng
  Outstanding Fencer and Sports Scholarship Pr. 4 Kwok Lunia
  Outstanding Gymnast and Sports Scholarship Pr. 5 Yu Hei Yin
  Outstanding Gymnast and Sports Scholarship Pr. 4 Koo Beatrice
  Outstanding Swimmer and Sports Scholarship Pr. 6 Lee Rianne
  Outstanding Swimmer and Sports Scholarship Pr. 6 Lai Cheuk Ling Maris
  Outstanding Swimmer and Sports Scholarship Pr. 5 Wan Ching Yiu Iris
  Outstanding Swimmer and Sports Scholarship Pr. 4 Kwong Hoi Yee Phoebe
  Outstanding Table Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 6 Zainudeen Sonia Abbas
  Outstanding Table Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 6 Chan Yik Chun Kasa
  Outstanding Table Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 5 Lee Hoi Ching
  Outstanding Table Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 5 Kang Yuet
  Outstanding Table Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 4 Lau Yan Ching
  Outstanding Table Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 4 Tam Hester
  Outstanding Tennis Player and Sports Scholarship Pr. 5 Hui Hoi Hei
  Outstanding Volleyball Player and Sports Scholarship Pr. 6 Ho Ka Ki
  Outstanding Volleyball Player and Sports Scholarship Pr. 6 Leung Hiu Yu Ariel
 
b) Music Outstanding Member Awards and Scholarships
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Outstanding Member Award (Chinese Orchestra) Pr. 5 Zhang Juan Ling
  Outstanding Member Award (Chinese Orchestra) Pr. 5 Ma Tsz Ching Emma
  Outstanding Member Award (Chinese Orchestra) Pr. 6 Chan Sze Lam Emily
  Outstanding Member Award (Chinese Orchestra) Pr. 6 Ma Janice
  Outstanding Member Award (Senior Percussion Band) Pr. 4 Au Wan Yin Rachel
  Outstanding Member Award (Senior Percussion Band) Pr. 5 Kui Ashley
  Outstanding Member Award (Senior Percussion Band) Pr. 5 Wong Jiselle
  Outstanding Member Award (Senior Percussion Band) Pr. 6 Tsang Wai Ching Cherish
  Outstanding Member Award (Junior Percussion Band) Pr. 3 Li Wing Hei
  Outstanding Member Award (Junior Percussion Band) Pr. 3 Chum Tsz Shan Cynthia
  Outstanding Member Award (Junior Percussion Band) Pr. 3 Koay Shun Chee Isabella
  Outstanding Member Award (Junior Percussion Band) Pr. 3 Sam Tsz Lam
  Outstanding Member Award (Junior String Orchestra) Pr. 2 Chan Eulia Ching Tung
  Outstanding Member Award (Junior String Orchestra) Pr. 2 Chan Emorie Lok Tung
  Outstanding Member Award (Junior String Orchestra) Pr. 6 Yue Sin Ying Natalie
  Outstanding Member Award (Senior Choir) Pr. 5 Chan Hailey Jasmine
  Outstanding Member Award (Senior Choir) Pr. 6 Chu Sheung Yan Shannon
  Outstanding Member Award (Senior Choir) Pr. 6 Lam Danielle
  Outstanding Member Award (Senior Choir) Pr. 6 Ching Annette Wai Yiu
  Outstanding Member Award (Intermediate Choir) Pr. 4 Yuen Hui Yin Viann
  Outstanding Member Award (Intermediate Choir) Pr. 4 Ng Cheuk Ying Vienna
  Outstanding Member Award (Intermediate Choir) Pr. 5 Chong Yau On Emma
  Outstanding Member Award (Intermediate Choir) Pr. 5 Chan Kelly Jaimee
  Outstanding Member Award (Junior Choir) Pr. 2 Lui Renee Deanne
  Outstanding Member Award (Junior Choir) Pr. 3 Wan Ching Yee
  Outstanding Member Award (Junior Choir) Pr. 3 Wong Amarelle Wing-Ka
  Outstanding Member Award (Junior Choir) Pr. 3 Leung Chloe
  Outstanding Member Award (String Orchestra) Pr. 6 Chan Ming Ka Shelby
  Outstanding Member Award (String Orchestra) Pr. 6 Chow Choi Tung Valerie
  Outstanding Member Award (String Orchestra) Pr. 6 Pei Tsz Hin
  Outstanding Member Award (String Orchestra) Pr .6 Tang Hiu Yuet Audrey
  Outstanding Member Award (Junior Wind Band) Pr. 3 Tsui Wing Lam Madalyn
  Outstanding Member Award (Junior Wind Band) Pr. 4 Leung Sin Yu Elyse
  Outstanding Member Award (Junior Wind Band) Pr. 6 So Yui Ka Clara
  Outstanding Member Award (Symphonic Band) Pr. 4 Yam Vanni
  Outstanding Member Award (Symphonic Band) Pr. 6 Lam Wing Hay
  Outstanding Member Award (Symphonic Band) Pr. 6 Ho Yee Lui Gemma
  Outstanding Member Award (Symphonic Band) Pr. 6 Cheng Anson
  Outstanding Member Award (Symphony Orchestra) Pr. 6 Ho Wing Yan Audrey
  Outstanding Member Award (Symphony Orchestra) Pr. 6 Yu Sze Wing Bianca
  Outstanding Member Award (Symphony Orchestra) Pr. 6 Chang Cheuk Ka Jasmine
  Outstanding Member Award (Symphony Orchestra) Pr. 6 Chau Pui Ying Youna
 
c) Choir Accompanist Awards and Music Scholarships
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Choir Accompanist Award (Senior Choir) Pr. 5 Loo Ingrid
  Choir Accompanist Award (Senior Choir) Pr. 6 Poon Calissa
  Choir Accompanist Award (Intermediate Choir) Pr. 4 Mok Sum Lui
  Choir Accompanist Award (Intermediate Choir) Pr. 5 Cheung Nga Ting Elana
  Choir Accompanist Award (Junior Choir) Pr. 3 Shu Xin Kristie
  Choir Accompanist Award (Junior Choir) Pr. 6 Kwan Chui On Charlotte
 
d) Music Contribution Award (serving in 3 or more school teams) and Scholarship
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Music Contribution Award Pr. 5 Loo Ingrid
  Music Contribution Award Pr. 5 Chan Amelia Chin Nga
 
e) Distinguished Artist Award and Visual Arts Scholarship
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Distinguished Artist Award Pr. 6 Poon Yat Sum Charis
  Distinguished Artist Award Pr. 5 Tin Hiu Ching
  Distinguished Artist Award Pr. 4 Song Man Ka Megan
  Distinguished Artist Award Pr. 3 Hung Ogee
  Distinguished Artist Award Pr. 2 Chan Yuet Hei
  Distinguished Artist Award Pr. 1 Wong Sze Wing
 
f) PTA Scholarship
  The PTA Scholarship is presented to recognise the exemplary conduct and service of our students.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  PTA Scholarship Pr. 6 Lin Yee Ka Chloe
  PTA Scholarship Pr. 6 Ngai Karen
  PTA Scholarship Pr. 6 Fung Din Yee
  PTA Scholarship Pr. 6 Ma Janice
  PTA Scholarship Pr. 6 Mok Yui Tung Tessa
  PTA Scholarship Pr. 6 Poon Yat Sum Charis
  PTA Scholarship Pr. 6 Fu Kehan April
  PTA Scholarship Pr. 6 Wong Seen Yi Katrina
  PTA Scholarship Pr. 5 Lo Eilis
  PTA Scholarship Pr. 5 Shaw Sophie Erin
  PTA Scholarship Pr. 5 Cheuk Faye Yin
  PTA Scholarship Pr. 5 Lee Hilary
  PTA Scholarship Pr. 5 Fung King Man Daphne
  PTA Scholarship Pr. 5 Ho Ming Shum Anna
  PTA Scholarship Pr. 5 Cheung Nga Ting Elana
  PTA Scholarship Pr. 5 Wong Jiselle
  PTA Scholarship Pr. 4 Chau Ching Kiu
  PTA Scholarship Pr. 4 Lit Ching Tianne
  PTA Scholarship Pr. 4 Kei Man Lam
  PTA Scholarship Pr. 4 Su Yi Sheng
  PTA Scholarship Pr. 4 Chan Yu Chin
  PTA Scholarship Pr. 4 Wong Siena 
  PTA Scholarship Pr. 4 Chung Chi Hang
  PTA Scholarship Pr. 4 Ng Cheuk Ying Vienna
  PTA Scholarship Pr. 3 Chow Hiu Lam Lindsay
  PTA Scholarship Pr. 3 Kam Yee Ching Kadence 
  PTA Scholarship Pr. 3 Tsui Wing Lam Madalyn
  PTA Scholarship Pr. 3 Yeh Erica Juan Qing
  PTA Scholarship Pr. 3 Chu Pak Ying Etta
  PTA Scholarship Pr. 3 Chun Yui Chi Hailey
  PTA Scholarship Pr. 3 Cheung Wan Ching
  PTA Scholarship Pr. 3 Lau Tsz Ching Julie
  PTA Scholarship Pr. 2 Hai Evelyn
  PTA Scholarship Pr. 2 Tong Tsz Ching
  PTA Scholarship Pr. 2 Tsui Wing Ki Kate
  PTA Scholarship Pr. 2 Wong Yue Sum Amelia
  PTA Scholarship Pr. 2 Ng Ho Ying Verina
  PTA Scholarship Pr. 2 Tam Nga Yin
  PTA Scholarship Pr. 2 Hung Shelley Sheung Ning
  PTA Scholarship Pr. 2 Lui Renee Deanne
  PTA Scholarship Pr. 1 Chuang Bui Sa Charlotte
  PTA Scholarship Pr. 1 Yip Cheuk Yu Riley
  PTA Scholarship Pr. 1 Tsim Hei Kiu Kaeley
  PTA Scholarship Pr. 1 Wong Penelope Chor Kiu
  PTA Scholarship Pr. 1 Tam Chin Wai Amber
  PTA Scholarship Pr. 1 Wong Sze Wing
  PTA Scholarship Pr. 1 Hung Chloe Sum Yuet
  PTA Scholarship Pr. 1 Lam Kai Yee
 
g) Overall Progress Scholarship
  The Overall Progress Scholarship is presented to the girls with continuous improvement in conduct, learning attitude and academic studies.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Overall Progress Scholarship Pr. 6 Lin Ka Yin Eleanor
  Overall Progress Scholarship Pr. 6 Li Kexin
  Overall Progress Scholarship Pr. 6 Lo Hei Lok
  Overall Progress Scholarship Pr. 6 Li Yolan
  Overall Progress Scholarship Pr. 5 Ho Ava Kristen
  Overall Progress Scholarship Pr. 5 Hui Lok Wing Hailey
  Overall Progress Scholarship Pr. 5 Yau Ho Ching
  Overall Progress Scholarship Pr. 5 Chiu Pak Yin Victoria
  Overall Progress Scholarship Pr. 5 Liu Ivy
  Overall Progress Scholarship Pr. 4 Liu Valerie Tsz Ching
  Overall Progress Scholarship Pr. 4 Lee Alanis Catherine
  Overall Progress Scholarship Pr. 4 Cheng Yan Lam Yanny
  Overall Progress Scholarship Pr. 4 Lam Hei Tung Adalan
  Overall Progress Scholarship Pr. 3 Traas Allison Catherine
  Overall Progress Scholarship Pr. 3 Yeung Anna Bella
  Overall Progress Scholarship Pr. 3 Yung Mary
  Overall Progress Scholarship Pr. 3 Cheung Katrina
  Overall Progress Scholarship Pr. 2 Leung Wing Nam
  Overall Progress Scholarship Pr. 2 Lee Chai Hei Sophie
  Overall Progress Scholarship Pr. 2 Ku Ching Yuet Kimberley
  Overall Progress Scholarship Pr. 2 Li Charlotte Penelope
  Overall Progress Scholarship Pr. 1 Koo Tsz Kau Charlotte
  Overall Progress Scholarship Pr. 1 Ho Tze Kei Emelia
  Overall Progress Scholarship Pr. 1 Teoh Stephanie
  Overall Progress Scholarship Pr. 1 Leong Yeuk Haam
 
h) DOGA Scholarship for Innovation and Creativity
  The DOGA Scholarship for Innovation and Creativity is presented to recognise the creativity and innovative thinking of our students.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 6 Chu Suet Ching Michelle
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 6 Wong Abigail Yuk Huen
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 5 Yim Hau Yu
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 5 Leung Cheuk Yau Leya
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 4 Rhodes Lexie Jay
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 4 Chan Tung Yan Frances
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 3 Yuen Sum Wun Katelyn
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 3 Wu Yuet Hei
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 2 Ma Yi Ching Sonia
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 2 Tai Hong Ching
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 1 Cher Alexandra Sophia
  DOGA Scholarship for Innovation and Creativity Pr. 1 Yiu Chin Yui
 
i) Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship
  The Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship aims to promote both Christian and altruistic values among our students, and to highlight both their academic and virtuous development during an important stage of their whole-person growth.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship Pr. 6 Au Fong
  Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship Pr. 5 Lie Ken Jie Sophie Hoi Hei
  Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship Pr. 4 Cheng Yan Lam Yanny
  Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship Pr. 3 Cheng Yuet Ching
  Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship Pr. 2 Wong Ho Suet
  Bishop Ho Ming Hua Ronald O. Hall Memorial Scholarship Pr. 1 Chan Sienna Wing Sui
 
j) Mrs. Blomfield Cup Scholarship
  The Mrs. Blomfield Cup Scholarship is awarded to the girl with the best bilingual skills in Primary Six.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Mrs. Blomfield Cup Scholarship Pr. 6 Cheng Anson
 
k) Mrs. Rebecca Yip Shield Scholarship
  The Mrs. Rebecca Yip Shield Scholarship is awarded to the girl with outstanding performance in Scripture, conduct and service in Primary Six.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Mrs Rebecca Yip Shield Scholarship Pr. 6 Wong Abigail Yuk Huen
 
l) Mrs. Emily Dai Award Scholarship
  The Mrs. Emily Dai Award Scholarship is awarded to the girl with continuous improvement in conduct, learning attitude, application and effort, maturity and academic studies.
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Mrs. Emily Dai Award Scholarship Pr. 6 Chiu Pak Yin Victoria
 
m) Subject Prize Winner Scholarships
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Subject Prizes – English Pr. 6 Yeung Hei Man
  Subject Prizes – English Pr. 6 Pang Yuet Wing
  Subject Prizes – English Pr. 6 Jap Catherine Hoi Man
  Subject Prizes – English Pr. 6 Kwan Chui On Charlotte
  Subject Prizes – English Pr. 5 Lau Ching Yiu
  Subject Prizes – English Pr. 5 Xu Yuet Yin
  Subject Prizes – English Pr. 5 Yuen Tsz Yu
  Subject Prizes – English Pr. 5 Chow Cherlin
  Subject Prizes – English Pr. 5 Chan Valerie Joyce
  Subject Prizes – English Pr. 4 Fung Hong Tai
  Subject Prizes – English Pr. 4 Wong Ching Huen
  Subject Prizes – English Pr. 4 Yu Sze Ching Charlotte
  Subject Prizes – English Pr. 4 Chung Chi Hang
  Subject Prizes – English Pr. 3 Leung Claris Ching Hei
  Subject Prizes – English Pr. 3 Cheung Sin Ting
  Subject Prizes – English Pr. 3 Chun Yui Chi Hailey
  Subject Prizes – English Pr. 3 Cheung Tsz Yau
  Subject Prizes – English Pr. 2 Yu Heather Wing Shun
  Subject Prizes – English Pr. 2 Chan Yuet Hei
  Subject Prizes – English Pr. 2 Tang Tsz Yau Danielle
  Subject Prizes – English Pr. 2 Lau Hoi Fei
  Subject Prizes – English Pr. 2 Liu Sze Ching
  Subject Prizes – English Pr. 1 Leung Hoi Lam Hailey
  Subject Prizes – English Pr. 1 Wong Ching Yat
  Subject Prizes – English Pr. 1 Wu Charlotte Wan Jun
  Subject Prizes – English Pr. 1 Wong Chin Ching Chareen
  Subject Prizes – Chinese Pr. 6 Lin Yee Ka Chloe
  Subject Prizes – Chinese Pr. 6 Li Kexin
  Subject Prizes – Chinese Pr. 6 Kong Ho Yan Alisha
  Subject Prizes – Chinese Pr. 6 Wong Hei Tung
  Subject Prizes – Chinese Pr. 5 Lau Ching Yiu
  Subject Prizes – Chinese Pr. 5 Tin Hiu Ching
  Subject Prizes – Chinese Pr. 5 Chow Cherlin
  Subject Prizes – Chinese Pr. 5 Wong Ching Yan
  Subject Prizes – Chinese Pr. 4 Chau Nga Mei Katrina
  Subject Prizes – Chinese Pr. 4 Mak Nicole Tiffany
  Subject Prizes – Chinese Pr. 4 Wong Siena
  Subject Prizes – Chinese Pr. 4 Chan Chin Ching Carina
  Subject Prizes – Chinese Pr. 3 Wan Ting Huen
  Subject Prizes – Chinese Pr. 3 Tsui Wing Lam Madalyn
  Subject Prizes – Chinese Pr. 3 Chow Lai Ching Vean
  Subject Prizes – Chinese Pr. 3 Cheng Yuet Ching
  Subject Prizes – Chinese Pr. 2 Yu Heather Wing Shun
  Subject Prizes – Chinese Pr. 2 Tang Tsz Yau Danielle
  Subject Prizes – Chinese Pr. 2 Lau Hoi Fei 
  Subject Prizes – Chinese Pr. 2 Tam Giselle
  Subject Prizes – Chinese Pr. 1 Wong Yee Ching
  Subject Prizes – Chinese Pr. 1 So Yik Ning Gianna
  Subject Prizes – Chinese Pr. 1 Wong Ching Yat
  Subject Prizes – Chinese Pr. 1 Wu Charlotte Wan Jun
  Subject Prizes – Chinese Pr. 1 Cheung Tsz Yu Bianca
  Subject Prizes – Chinese Pr. 1 Hung Chloe Sum Yuet
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 6 Xiao Jiaer
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 6 Pang Yuet Wing
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 6 Kong Ho Yan Alisha
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 6 Wong Ching Laam
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 5 Lau Ching Yiu
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 5 Yung Kwan Nga
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 5 Chow Cherlin
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 5 Liu Ivy
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 4 Chum Daphne Gautam
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 4 Wong Ching Huen
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 4 Wong Siena
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 4 Chan Chin Ching Carina
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 3 Wan Ting Huen
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 3 Kan Suet Wing Sophie
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 3 Tse Elly
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 3 Cheng Yuet Ching
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 2 Suen Wut Yan Caylie
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 2 Lai Sum Yu
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 2 Tang Tsz Yau Danielle
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 2 Lau Hoi Fei
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 2 Tam Giselle
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 1 Tang Hoi Yiu
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 1 Lee Katelyn Hui Ching
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 1 Wu Charlotte Wan Jun
  Subject Prizes – Mathematics Pr. 1 Wong Chin Ching Chareen
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Lau Nga Huen Audrey 
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Yuen Yi Amanda
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Pang Yuet Wing
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Jap Catherine Hoi Man 
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Lo Hei Lok
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Wong Ching Laam
  Subject Prizes – General Studies Pr. 6 Wong Hei Tung
  Subject Prizes – General Studies Pr. 5 Lau Ching Yiu
  Subject Prizes – General Studies Pr. 5 Tin Hiu Ching
  Subject Prizes – General Studies Pr. 5 Chow Cherlin
  Subject Prizes – General Studies Pr. 5 Chan Hailey Jasmine
  Subject Prizes – General Studies Pr. 4 Yeung Man Yuet Jocelyn
  Subject Prizes – General Studies Pr. 4 Mak Nicole Tiffany
  Subject Prizes – General Studies Pr. 4 Wong Siena
  Subject Prizes – General Studies Pr. 4 Wong Bernice Bui Lam
  Subject Prizes – General Studies Pr. 3 Leung Claris Ching Hei
  Subject Prizes – General Studies Pr. 3 Tsui Wing Lam Madalyn
  Subject Prizes – General Studies Pr. 3 Chan Hei Ching
  Subject Prizes – General Studies Pr. 3 Fu Chap Yung
  Subject Prizes – General Studies Pr. 2 Chan Isabelle
  Subject Prizes – General Studies Pr. 2 Suen Wut Yan Caylie
  Subject Prizes – General Studies Pr. 2 Tang Tsz Yau Danielle
  Subject Prizes – General Studies Pr. 2 Huang Yik Tung Keira
  Subject Prizes – General Studies Pr. 2 Lau Hoi Fei
  Subject Prizes – General Studies Pr. 2 Tam Giselle
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Ho Sum Ying
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Cher Alexandra Sophia
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Lee Katelyn Hui Ching
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 So Yik Ning Gianna
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Wong Ching Yat
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Wong Gwan Yee Gwyneth
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Cheung Tsz Yu Bianca
  Subject Prizes – General Studies Pr. 1 Kwan Eleanor Pui Yuen
 
n) Student of the Year Scholarship
  Award Name  Class  Awardee Name 
  Student of the Year Pr. 6 Wong Ching Laam
  Student of the Year Pr. 5 Lau Ching Yiu
  Student of the Year Pr. 4 Mak Nicole Tiffany
  Student of the Year Pr. 3 Leung Claris Ching Hei
  Student of the Year Pr. 2 Tam Giselle
  Student of the Year Pr. 1 Wu Charlotte Wan Jun